Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach cyklu webinarów „Dziecko i rodzina wobec wojny”. Tym razem zajmiemy się tematem: Wyzwania i wskazówki dotyczące dwujęzycznej klasy wrażliwej na traumę.
Sytuacja geopolityczna w ostatnich kilku dziesięcioleciach jeszcze nigdy tak dramatycznie nie wpływała na nasze życie jak obecnie. Wszyscy patrzymy na to, co się dzieje za naszą wschodnią granicą z ogromną obawą i smutkiem. Ma to wpływ również na nasze codzienne życie. Do naszych szkół i przedszkoli chodzą ukraińskie, rosyjskie i białoruskie dzieci. Napływają kolejni uchodźcy – głównie matki z dziećmi. Rodziny te mają traumatyczne doświadczenie wojny, smutku i lęku o własne życie oraz życie najbliższych. Lęk i obawy są powszechne również u polskich dzieci i uczniów, którzy jeszcze niedawno doświadczyli silnego stresu w związku z pandemią.
Nie chcemy zostawić wszystkich uczniów i ich rodziców – niezależnie od pochodzenia – bez wsparcia i pomocy. Dlatego Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna dla Dzieci z Niepowodzeniami Edukacyjnymi w Krakowie, z inicjatywy Miasta Krakowa w ramach procesowego wspomagania szkół i placówek oraz przy współpracy z Niepubliczną Placówką Doskonalenia Nauczycieli Instytut Nauki Lektikon zaprasza nauczycieli, wychowawców, pedagogów i specjalistów pracujących z dziećmi i rodzicami na cykl webinarów “Dziecko i rodzina wobec wojny – interwencja kryzysowa, wsparcie psychologiczne, mediacje wielokulturowe.
Webinary odbędą się na platformie livewebinar. Udział w webinarach jest bezpłatny.
Link do pokoju konferencyjnego zostanie wysłany zarejestrowanym w emailu potwierdzającym rejestrację. W przypadku braku takiego e-maila prosimy o kontakt.
W razie pytań prosimy o kontakt: Katarzyna Płonka, tel. 605 222 609, e-mail: k.plonka@lektikon.edu.pl
Olga Mykhailovych – Olga Mykhailovych, nauczycielka z Ukrainy, filolog. Pracuje w szkole podstawowej i liceum w
Kałuszu (obw. Iwanofrankowski, Ukraina). Jako uchodźca przyjechała do Polski z córką. Teraz
mieszka i pracuje w Krakowie w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym im. J. Słowackiego
jako asystent językowy dla dzieci ukraińskich. Rozmawia biegle po polsku i angielsku. Jej język
ojczysty to ukraiński. Współpracuje z Jagiellońskim Centrum Językowym. Chętnie pomoże w
nauce języka ukraińskiego wszystkim, którzy mają taką potrzebę, interesuje się ukraińską
kulturą i historią. W swoim wykładzie chce zapoznać z ukraińskimi realiami i zachęcić do nauki
języka ukraińskiego krakowskich nauczycieli przedszkoli i szkół.
Błąd: Brak formularza kontaktowego.
Instytut Nauki Lektikon jest Akredytowaną Placówką Doskonalenia Nauczycieli. Naszym celem strategicznym jest rozwój kompetencji Nauczycieli, oparty na dostarczaniu innowacyjnej wiedzy i narzędzi edukacyjnych.
Copyright 2019-2023 © Instytut Nauki LEKTIKON Radosław Świergosz
Wykonanie i opieka techniczna: Comp-Web Studio