Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

 • To wydarzenie minęło.

Webinarium – Dziecko i rodzina wobec wojny – ONLINE

12 maja /16:00 - 18:00

Free
Plakat - Konferencja Dziecko i Wojna

Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach cyklu webinarów „Dziecko i rodzina wobec wojny”. Tym razem zajmiemy się tematem: Wyzwania i wskazówki dotyczące dwujęzycznej klasy wrażliwej na traumę.

Sytuacja geopolityczna

Sytuacja geopolityczna w ostatnich kilku dziesięcioleciach jeszcze nigdy tak dramatycznie nie wpływała na nasze życie jak obecnie. Wszyscy patrzymy na to, co się dzieje za naszą wschodnią granicą z ogromną obawą i smutkiem. Ma to  wpływ również na nasze  codzienne życie. Do naszych szkół i przedszkoli chodzą ukraińskie, rosyjskie i białoruskie dzieci. Napływają kolejni uchodźcy – głównie matki z dziećmi. Rodziny te mają traumatyczne doświadczenie wojny, smutku i  lęku o własne życie oraz życie najbliższych. Lęk i obawy są powszechne również u polskich dzieci i uczniów, którzy jeszcze niedawno doświadczyli silnego stresu w związku z pandemią.

Nie chcemy zostawić wszystkich uczniów i ich rodziców – niezależnie od pochodzenia – bez wsparcia i pomocy. Dlatego Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna dla Dzieci z Niepowodzeniami Edukacyjnymi w Krakowie, z inicjatywy Miasta Krakowa w ramach procesowego wspomagania szkół i placówek oraz  przy współpracy z Niepubliczną Placówką Doskonalenia Nauczycieli Instytut Nauki Lektikon zaprasza nauczycieli, wychowawców, pedagogów i specjalistów pracujących z dziećmi i rodzicami na cykl webinarów “Dziecko i rodzina wobec wojny – interwencja kryzysowa, wsparcie psychologiczne, mediacje wielokulturowe.

Webinary odbędą się na platformie livewebinar. Udział w webinarach jest bezpłatny.

Link do pokoju konferencyjnego zostanie wysłany zarejestrowanym w emailu potwierdzającym rejestrację. W przypadku braku takiego e-maila prosimy o kontakt.

W razie pytań prosimy o kontakt: Katarzyna Płonka, tel. 605 222 609, e-mail: [email protected]

Program Webinarium

16.00 – 17.00 – Prof. Nathaniel Laor, Doświadczenia Ośrodka Radzenia Sobie ze Stresem im. Cohena-Harrisa. Jak nauczyć dzieci radzenia sobie w kryzysie – autorski program.
17.00 – 18.00 – dr hab. n. med. Maciej Pilecki, Wpływ doświadczenia wojny na odporność psychiczną oczami psychiatry

Do rozpoczęcia konferencji zostało:

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

Nie czekaj i zapisz się:

  Zapisy na konferencję: "Dziecko i rodzina wobec wojny" - 12.05.2022r. - online

  WAŻNA INFORMACJA!
  Link do konferencji zostanie wysłany zaraz po zarejestrowaniu się. Proszę sprawdzić swoją skrzynkę email (również w folderze SPAM), gdyby link nie dotarł prosimy o kontakt.

  UWAGA: kręcące się kółeczko po naciśnięciu "Zarejestruj" nie oznacza braku rejestracji. Prosimy odczekać kilka sekund aż pojawi się komunikat o prawidłowej rejestracji. Na potwierdzenie otrzymają Państwo emaila.

  Szczegóły

  Data:
  12 maja
  Godzina:
  16:00 - 18:00
  Koszt:
  Free
  Kategoria Wydarzenie:

  Miejsce wydarzenia

  On-Line

  Organizator

  INSTYTUT NAUKI LEKTIKON
  Telefon:
  660 721 999
  Adres e-mail:
  kontakt@lektikon.edu.pl
  Zobacz witrynę: Organizator