Ładowanie Wydarzenia

Sytuacja geopolityczna w ostatnich kilku dziesięcioleciach jeszcze nigdy tak dramatycznie nie wpływała na nasze życie jak obecnie. Wszyscy patrzymy na to, co się dzieje za naszą wschodnią granicą z ogromną obawą i smutkiem. Ma to  wpływ również na nasze  codzienne życie. Do naszych szkół i przedszkoli chodzą ukraińskie, rosyjskie i białoruskie dzieci. Napływają kolejni uchodźcy – głównie matki z dziećmi. Rodziny te mają traumatyczne doświadczenie wojny, smutku i  lęku o własne życie oraz życie najbliższych. Lęk i obawy są powszechne również u polskich dzieci i uczniów, którzy jeszcze niedawno doświadczyli silnego stresu w związku z pandemią.

Nie chcemy zostawić wszystkich uczniów i ich rodziców – niezależnie od pochodzenia – bez wsparcia i pomocy. Dlatego Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna dla Dzieci z Niepowodzeniami Edukacyjnymi w Krakowie, z inicjatywy Miasta Krakowa w ramach procesowego wspomagania szkół i placówek oraz  przy współpracy z Niepubliczną Placówką Doskonalenia Nauczycieli Instytut Nauki Lektikon zaprasza nauczycieli, wychowawców, pedagogów i specjalistów pracujących z dziećmi i rodzicami na cykl webinarów “Dziecko i rodzina wobec wojny – interwencja kryzysowa, wsparcie psychologiczne, mediacje wielokulturowe.

Webinary odbędą się na platformie livewebinar. Udział w webinarach jest bezpłatny. Link do pokoju konferencyjnego zostanie wysłany zarejestrowanym osobom w piątek 4 marca, w godzinach 8.00 – 10.00.

W razie pytań prosimy o kontakt: Katarzyna Płonka, tel. 605 222 609, e-mail: [email protected]

Szczegóły I spotkania na poniższym plakacie:

Notki BIO Prelegentów:

mgr Jagna Kazienko – Ukończyła studia psychologiczne na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz całościowe szkolenie podyplomowe organizowane przez  Katedrę Psychiatrii CMUJ przygotowujące do ubiegania się o certyfikat psychoterapeuty (obecnie w trakcie certyfikacji).  Jest certyfikowanym terapeutą środowiskowym oraz konsultantem kryzysowym. Ukończyła kurs I stopnia Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w Krakowskim Instytucie Psychoterapii, Ośrodku Poradnictwa i Terapii Rodzin Fundacji „Dom Terapii”,  Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Bochni, oddziale dziennym  PZP Pro-Psyche, oraz prowadząc własną praktykę w gabinecie. Obecnie jest kierowniczką Studneckiego Ośrodka Wsparcia i Adaptacji SOWA UJ.   Lubi pracować z grupami, rodzinami.  Prowadziła szkolenia liczne  z zakresu umiejętności  miękkich,  komunikacji, radzenia sobie ze stresem, asertywności. Zajmuje się pomocą psychologiczną i psychoterapią osób  z zaburzeniami emocjonalnymi, nerwicowymi, osobowościowymi. W obszarze  psychologii interesuje ją  problematyka  relacyjna szczególnie w rodzinie  oraz radzenia sobie z traumą i kryzysami rozwojowymi.

mgr Jakub Rzyman – Psychoterapeuta systemowo – psychodynamiczny w trakcie certyfikacji PTP. Ukończył całościowe szkolenie psychoterapeutyczne przygotowujące do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty SN psychoterapii i terapii rodzin PTP. Pedagog resocjalizacyjny i interwent kryzysowy, studia kierunkowe ukończył na Uniwersytecie Jagiellońskim. Doświadczenie zawodowe zdobywał jako pracownik Ośrodków Interwencji Kryzysowej w Krakowie, Suchej Beskidzkiej i Wieliczce. Obecnie pracuje w Krakowskim Instytucie Psychoterapii prowadząc psychoterapię dorosłych, młodzieży i rodzin oraz w Poradni Psychologicznej dla Dzieci i Młodzieży w Skawinie przy Wojewódzkim Szpitalu Klinicznym im. J. Babińskiego. Aktywnie uczestniczył w wdrażaniu reformy psychiatrii wieku rozwojowego organizując Środowiskowy Ośrodek Pomocy Psychologiczno – Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży w Skawinie. 

Do rozpoczęcia konferencji zostało:

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

Nie czekaj i zapisz się:

Błąd: Brak formularza kontaktowego.