Ładowanie Wydarzenia

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnej konferencji pn. „Wspieranie inicjatyw edukacyjnych w szkolnym środowisku wielokulturowym na przykładzie Krakowa”, realizowanej w ramach działań Gminy Miejskiej Kraków na rzecz asystentury międzykulturowej.

Konferencja odbędzie się 15 grudnia 2023r  w godzinach 13 :00- 16:00 w hotelu Vienna House By Wyndham Andel’s Cracow przy ul. Pawiej 3 w Krakowie 

Konferencja ma na celu promocję i budowanie pozytywnego wizerunku AM tworzących nową jakość w wielokulturowym środowisku edukacyjnym

Cały projekt realizowany jest przez Wydział Edukacji wraz z Fundacją Wspierania Kultury i Języka Polskiego im. Mikołaja Reja we współpracy ze Specjalistyczną Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną dla Dzieci z Niepowodzeniami Edukacyjnymi

Zadanie finansowane jest ze środków  gminy miejskiej Kraków.

Zapisy na konferencję można dokonać poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie Instytutu Nauki Lektikon – realizatora konferencji:

 
 
Prezentujemy plakat promujący konferencję oraz jej program:
 
 
 
 
 
 
W imieniu organizatorów:

Małgorzata Niewodowska

Poniżej kilka informacji o projekcie

W tygodniu od 11 do 15 grudnia 2023 roku w Krakowie już po raz siódmy odbędzie się czterdziestogodzinna Akademia Asystentów Międzykulturowych, której celem jest wsparcie kompetencji zawodowych asystentek i asystentów międzykulturowych w pracy w wielokulturowym środowisku edukacyjnym. Weźmie w niej udział 35 osób zatrudnionych w krakowskich szkołach w charakterze asystenta międzykulturowego.

Jest to kontynuacja działań realizowanych w naszym mieście od grudnia 2019 roku. Zorganizowana wówczas pierwsza Akademia Asystentów Międzykulturowych (AAM) była częścią projektu Fundacji im. Mikołaja Reja „W polskiej szkole wielokulturowej – wsparcie kompetencji kadry pedagogicznej” współfinansowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach zadania publicznego „Wspieranie inicjatyw edukacyjnych w szkolnym środowisku wielokulturowym”.

Program Akademii zrealizowany zostanie w formie hybrydowej i obejmie szkolenia stacjonarne, wizyty studyjne w poradniach psychologiczno-pedagogicznych i konsultacji online. AAM zakończona zostanie konferencją zatytułowaną „Wspieranie inicjatyw edukacyjnych w szkolnym środowisku wielokulturowym na przykładzie Krakowa”.

 
Liczba miejsc ograniczona!

REJESTRACJA SIĘ ZAKOŃCZYŁA!